ورزشکاران لرستانی به وجود امام علی افتخار می‌کنند
42 بازدید
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

حجت الاسلام سید احمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در لرستان در مراسم تجلیل از آرش مردانی ورزشکار قهرمان و پهلوان لرستانی گفت: درخشش ورزشکاران باستانی کار لرستانی در عرصه رقابت‌های جهانی برگرفته از رسم، منش و راه حضرت علی (ع ) است.
وی با اشاره به روحیه پهلوانی ورزشکاران باستانی کار، افزود: حضرت علی (ع) الگوی ورزشکارانی است که به ایشان اقتدا می‌کنند.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: درخشش و به میدان رفتن ورزشکاران باستانی‌کار لرستانی در عرصه جهانی برگرفته از رسم، منش و راه حضرت علی (ع ) است.
حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به تاریخ کهن ورزش باستانی گفت: ورزشکاران استانی در هر دوره و حکومتی به وجود حضرت علی (ع) افتخار کرده و به نام ایشان حرکت کرده و از وی قوت گرفته‌اند.
وی یادآورشد: درخشش افرادی مثل جهان پهلوان آرش مردانی ریشه در اصالت ولایت ‌مداری این ورزشکار لرستانی است، در استانی که همواره حامی ولایت و رهبری بوده‌اند زندگی می‌کند.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: آنچه که ماندگار است و افتخار محسوب می‌شود، سجایای مردانگی و فتوت است که در ورزشکاران باقی مانده و به همین منظور نام شما برای همیشه در تاریخ  باقی می‌ماند و می‌درخشد.
وی با اشاره به تاریخ کهن ورزش باستانی در ایران، گفت: ورزشکاران لرستانی در هر دوره و حکومتی به وجود حضرت علی (ع) افتخار کرده و می‌کنند و نام این شخصیت برجسته همواره موجب قدرت، توان و موفقیت بیشتر ورزشکاران ایرانی شده است.
در مراسمی در سالن مدیریت آموزش برنامه‌ریزی استانداری لرستان با حضور حجت الاسلام سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد و دکتر دهمرده استاندار، فرهاد نیکوخصال سرپرست اداره‌ کل ورزش و جوانان لرستان، مدیران اجرایی ادارات استان و روسای هیئت‌های ورزشی و ورزشکاران استان درآئین با شکوهی بازوبند پهلوانی برای دومین سال پیاپی توسط حجت الاسلام سید احمد میرعمادی بر بازوی جهان پهلوان آرش مردانی بسته شد.
در این مراسم ورزشکاران باستانی کار و مرشدان پیشکسوت و جوان لرستان با اجرایی نمایش ورزش باستانی شور خاصی به این مراسم دادند، که توسط امام جمعه خرم‌آباد با اهدای هدایایی نقدی از مرشد سیف پیشکسوت و کهن سال‌ترین مرشد کشور و آرش میراسماعیلی اسطوره جودوی ایران و آسیا به دلیل منش پهلوانی و عدم به رسمیت شناختن ورزشکار رژیم صهیونیستی تجلیل شد.